You Can Dance – Po Prostu Tańcz!

 

Opisy uczestników

To show wyprodukowane w oparciu o amerykańską produkcję „So You Think You Can Dance” zrobiło furorę nie tylko w Ameryce, ale również w Polsce, głównie ze względu na swą świeżość i formułę tak bardzo różniącą się od innych programów emitowanych w tym czasie w telewizji.

Przede wszystkim zamiast gwiazd można w nim oglądać zwyczajnych ludzi, w wieku od 16 do 30 lat, którzy przechodzą castingi w paru największych miastach Polski, by następnie pojechać na zagraniczne warsztaty, gdzie pracują z najlepszymi choreografami i instruktorami. Szesnaścioro z nich bierze udział w programach transmitowanych na żywo, w Polsce przez telewizję TVN, walcząc o trzymiesięczne stypendium Broadway Dance Center oraz 100 tys. zł.

W jury zasiadają Michał Piróg, Weronika Marczuk-Pazura i Agustin Egurrola, program prowadzi Kinga Rusin. O losie uczestników programu "You Can Dance - Po Prostu Tańcz!" decydują także telewidzowie, korzystając z telefonów.

Tancerze prezentują się nam w różnych stylach, w parach oraz solowo. Najlepszymi uczestnikami trzech ostatnich edycji byli Maciej „Gleba” Florek, Artur Ciecierski oraz Wioletta Fiuk.

Program emitowany jest od 2007 r. i wciąż jest niezwykle popularny. Warsztaty czwartej już edycji odbyły się w Lizbonie, a jej premiera telewizyjna zaplanowana jest na 4 marca 2009r. Ma się podobno znacznie różnić od poprzednich, jednak nikt nie chce uchylić rąbka tajemnicy, wiec jedynym wyjściem jest sprawdzenie osobiście. Zatem – zapraszam przed ekrany!