You Can Dance – Po Prostu Tańcz! - uczestnicy V edycji

 

V edycja „You Can Dance” zdaniem jego jurorów i znawców tańca była najlepszą z dotychczasowych. Wynikało to głównie z tego, że nauczeni poprzednimi programami sami startujący wiedzieli, czego się spodziewać i co chcą osiągnąć. W pierwszym etapie programu przyznano 36 biletów, których zdobywcy pojechali na warsztaty taneczne do Tel Awiwu. Tam wyłoniono 14 finalistów biorących udział w programach na żywo. W tej edycji Weronikę Pazurę zastąpiła Anna Mucha.

Kuba Jóźwiak to zwycięzca V YCD. Ten 23 letni chłopak swoja taneczną, profesjonalną karierę rozpoczynał w musicalu „ Koty”, tańczył też w „Akademii Pana Kleksa”.

Paulina Figińska zajęła 2 miejsce. Specjalizująca się w hip hopie i modern jazzie osiemnastolatka była chyba ulubienica i faworytką Michała Piróga. Mimo, że nie wygrała w finale, to i tak dzięki prywatnemu sponsorowi ma zapewnione warsztaty taneczne na Broadwayu.

Miejsce 3 zajęli Ilona Bekier i Tomek Barański. Ilonę oglądać można było, jako tancerkę na różnych festiwalach, ponieważ jest tancerką popularnej tanecznej grupy Volt Agustina Egurroli. Tomek to najstarszy uczestnik finału. Trzydziestolatek pochodzący z Kielc znany jest również z tego, że związany był z tancerką „Tańca z gwiazdami” Edytą Herbuś. On podobnie jak Paulina również wybiera się na Broadway, dzięki m. in. Egurroli.

5 miejsce przypadło Ani Andrzejewskiej i Alkowi Palińskiemu. Ania odpadła różnicą zaledwie 1% głosów. W dzieciństwie chodziła do szkoły baletowej, a jej ulubione style taneczne to modern jazz, street jazz i new style. Alek ze swoimi charakterystycznymi długimi dredami to także miłośnik jazzu oraz tańca współczesnego. Dwudziestolatek z Brzeska próbował swoich sił na castingu we Wrocławiu, jednak choroba pokrzyżowała mu wtedy plany, a na eliminacjach w Krakowie pokazał maksimum swoich umiejętności.

Leal Zielińska i Kuba Piotrowicz zajęli 7 miejsce. Styl tomka to połączenie jazzu z elementami akrobatyki, oprócz tego, że tańczy studiuje także na AWF w Warszawie. Leal pochodzi z Trójmiasta i jak duża rzesza tancerek swoje pierwsze kroki stawiała w balecie. Lubi tańczyć hip hop, ale jak sama mówi jest otwarta i trenuje też inne style. Była typowana, jako faworytka do wygrania.

9 miejsce przypadło Kasi Bień i Adamowi Kościelniakowi. Kasia specjalizuje się w tańcu towarzyskim, posiada nawet najwyższą klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich. Adam preferuje głównie styl hip hop i jego pochodne. Występował już na różnych festiwalach i brał udział w tanecznych produkcjach telewizyjnych.

Kasia Mieczkowska i Bartek Woszczyński odpali, jako drudzy w V edycji. Kasia to studentka Akademii Muzycznej w Łodzi, jej pasją jest jazz. Bartek też jest fanem jazzu. Pochodzi z Siedlec gdzie uczy się w I LO, ze swoją taneczną grupą LUZ zwiedził spory kawałek świata dając występy.

Ewa Bielak i Sebastian Piotrowicz (brat bliźniak Kuby) odpadli, jako pierwsze osoby z programu, więc nie mogli pokazać zbyt wiele ze swoich talentów. Ewa to tancerka hip hop i house, studiuje w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej. Sebastian, tak jak brat, studiuje na AWF i preferuje jazz. Ma na koncie występy krajowe i zagraniczne.