Taniec z gwiazdami

 

Jest to jedno z najbardziej znanych tanecznych show, które doczekało się wielu edycji w 29 krajach na całym świecie, w tym również w Polsce. Mowa oczywiście o programie „Taniec z gwiazdami”, który jest naszą wersją brytyjskiego „Strictly Come Dancing”, emitowanego przez BBC One. Prawa do programu wykupiła telewizja TVN i jest on obecny na antenie od 2005 roku. W marcu bieżącego roku będziemy mogli podziwiać dziewiątą edycję tej produkcji.

W każdej z nich dziesięć par, składających się z gwiazdy i profesjonalnego tancerza, walczyło o Kryształową Kulę. O tym, które dwie pary wejdą do finału, decydowali jurorzy, przydzielając za występ punkty w skali 1-10 oraz telewidzowie, za pomocą telefonów lub smsów. Zwycięskimi gwiazdami kolejnych edycji byli: Olivier Janiak, Katarzyna Cichopek, Rafał Mroczek, Kinga Rusin, Krzysztof Tyniec, Anna Guzik, Magdalena Walach i Agata Kulesza.

W Polskiej edycji show, w jury niezmiennie zasiadają: Iwona Pavlović, Beata Tyszkiewicz, Zbigniew Wodecki i Piotr Galiński. W roli prowadzących mogliśmy zobaczyć: Magdę Mołek, Huberta Urbańskiego, Katarzynę Skrzynecką i Piotra Gąsowskiego.

Oprócz wielu znanych z show-biznesu ludzi podziwiać możemy przepiękne tańce w ciekawych aranżacjach, po dwa w każdym odcinku. W trakcie ośmiu edycji były to: Samba, Cha-Cha, Rumba, Paso doble, Jive, Mambo, Salsa, Walc angielski, Tango, Foxtrot, Quickstep, Walc wiedeński, Swing, American Smooth i Tango argentyńskie. W finale pary wykonują również taniec dowolny, tzn. freestyle.

Muzyka w programie wykonywana jest na żywo, orkiestrą dyrygowali kolejno Adam Sztaba, Tomasz Filipczak i Tomasz Szymuś. Od czasu do czasu zapraszani są także goście specjalni, grupy taneczne lub piosenkarze, którzy wykonują swoje utwory podczas trwania programu.

Taniec z gwiazdami” jest już dla wielu Polaków stałym elementem niedzielnego wieczoru od przeszło czterech lat i nie ma się co dziwić – urzekające tańce, przepiękna aranżacja i znane z prasy i telewizji gwiazdy dostarczają wiele rozrywki.