You Can Dance – Po Prostu Tańcz! - uczestnicy IV edycji

 

Finaliści czwartej edycji programu „You Can Dance” to : Anna Kapera, Łukasz Zięba, Julia Żytko, Piotr Jeznach, Klaudia Koruba, Paweł Kulik, Eliza Kindziuk, Jakub Werel, Kaja Kudełko, Rafał Kabungwe, Adrianna Piechówka, Maksymilian Hać, Anna Szymoniak, Jurij Żurajew, Barbara Zielińska i Mieszko Wiśniewski. Do ścisłego finału weszli Anna Kapera, Łukasz Zięba i Julia Żytko. Ostatecznie zwyciężyła Anna, która opuściła swój dom rodzinny w wieku 10 lat, by uczyć się baletu. W szkole baletowej spędziła aż 9 lat.

Jej zwycięstwo w programie to dowód na to, że było warto. Łukasz uwielbia sport. W programie zajął drugie miejsce. W dzieciństwie uprawiał gimnastykę sportową i chociaż później zrezygnował z niej na rzecz tańca, w jego układach wciąż możemy odnaleźć elementy gimnastyki. Julia zajęła trzecie miejsce. Pasją do tańca zaraziła ją mama. W momencie udziału w programie Julka miała zaledwie 16 lat. Czwarte miejsce przypadło w udziale Piotrowi Jeznach. W dzieciństwie uwielbiał Britney Spears, dziś jego idolami są Lee Daniels i Erica Sobol. Miejsce 5 i 6 zajęli Klaudia Koruba i Paweł Kulik.

Klaudia, nazywana też Jadźką, to najbardziej energetyczna uczestniczka programu. Tańczy, śpiewa, krzyczy, skacze – wszędzie jej pełno. Paweł również nie narzeka na brak energii. Już w dzieciństwie nigdy nie mógł znaleźć sobie miejsca i między innymi dlatego zainteresował się tańcem. Patrząc na jego występy, chciałoby się rzecz : na szczęście!

Eliza Kindziuk i Jakub Werel zajęli miejsca 7 i 8. Eliza to młodziutka dziewczyna o ogromnych błękitnych oczach. Ma zaledwie 158 centymetrów wzrostu, co tylko dodaje jej uroku. Tańczy jazz i modern, lubi jednak wyzwania i nowe style. Kuba tańczy dzięki mamie, to ona zapisała go na lekcje tańca, dziś Kuba sam ich udziela.

Miejsca 9 i 10 przypadły w udziale Kai Kudełko i Rafałowi Kabungwe. Kaja uważa, że wiek nie powinien być przeszkodą w tańcu. Sama jest tego najlepszym dowodem, w momencie startu w programie miała 16 lat. Rafał uwielbia błyszczeć i zwracać na siebie uwagę. Nie zawsze podobało się to jury, ale dzięki temu pamięta go wielu widzów .

Miejsca 11 i 12 to Ada Piechówka i Maks Hać. Ada zaczęła tańczyć w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Na początku tańczyła raz dziennie, dziś nie wyobraża sobie dnia bez tańca. Maks to kolejny uczestnik, który początek przygody z tańcem zawdzięcza mamie. Uwielbia hip-hop i właśnie w tym kierunku chciałby się rozwijać.

Anna Szymoniak i Jurij Żurajew zajęli miejsca 13 i 14. Ania tworzy własny styl, czerpiąc z gatunków, z którymi się styka. Taniec to dla niej sposób na wyrażanie emocji. Jurij urodził się na Syberii. Rozpoczął swoją przygodę z tańcem w wieku 10 lat, w tajemnicy przed rodzicami. Dziś na pewno są z niego dumni.

Jako pierwsi z programu odpadli Barbara Zielińska i Mieszko Wiśniewski. Basia zafascynowała się tańcem, gdy obejrzała pokaz tańca towarzyskiego w telewizji. Mieszko najchętniej tańczy lyrical hip-hop, ale nie unika innych stylów.