You Can Dance – Po Prostu Tańcz! - uczestnicy III edycji

 

Uczestnicy trzeciej edycji You Can Dance to Wioletta Fiuk, Gabriel Piotrowski, Marcin Mroziński, Adrianna Kawecka, Izabela Orzełowska, Michał Pawłowski, Paulina Jaksim, Jakub Mędrzycki, Anita Florczak, Kamil Czarnecki, Justyna Banasiak, Tomasz Prządka, Klaudia Bryzek, Karol Niecikowski, Barbara Derkowska i Błażej Górski. Zwyciężczynią programu została Wioletta Fiuk. Wiola tworzy własny styl. Jej taniec jest połączeniem różnych gatunków, z którymi się zetknęła, ale także ludzi, których spotyka i jej własnych przeżyć.

Drugie miejsce zajął Gabriel Piotrowski. Tańczyć zaczął dzięki mamie. Chociaż pierwszy trening okupił złością i łzami, dziś taniec sprawia mu niewysłowioną przyjemność. Ostatni uczestnik finałowego odcinka to Marcin Mroziński. W przeciwieństwie do Gabriela to on prosił rodziców, by zapisali go na taniec. Dziś taniec jest dla niego sposobem na wyrażanie siebie. Zależnie od nastroju jego choreografie są radosne i pełne energii bądź spokojne i refleksyjne.

Czwarte miejsce przypadło w udziale Adriannie Kaweckiej. Ada to najmłodsza uczestniczka programu, miała 16 lat, gdy w nim występowała. Mimo tego często przewyższała talentem i umiejętnościami starszych uczestników. Miejsca 5 i 6 zajęli Izabela Orzełowska i Michał Pawłowski. Ulubiony styl Izy to modern jazz, jednak w pozostałych technikach odnajduje się równie dobrze. Michał twierdzi, że muzyka i taniec to jego dwa największe nałogi. Najlepiej czuje się w hip-hopie.

Miejsca 7 i 8 przypadły w udziale Paulinie Jaskin i Jakubowi Mędrzyckiemu. Mimo młodego wieku, Paulina ma za sobą kilka profesjonalnych występów. Występowała między innymi w Teatrze Wielkim w Warszawie. Jakub również może pochwalić się sporym dorobkiem. Jest wielokrotnym mistrzem Polski, Europy i świata. Występy na scenie to jego codzienność.

Anita Florczak i Kamil Czarnecki zajęli miejsca 9 i 10. Anita urodziła się w Niemczech, ale czuje się Polką. Najbardziej lubi taniec towarzyski, nie przeszkadza jej to jednak w doskonaleniu umiejętności z innych dziedzin. Kamil uwielbia wyzwania. Choć teraz trudno w to uwierzyć, jako dziecko była bardzo nieśmiały.

Miejsca 11 i 12 przypadły w udziale Justynie Banasiak i Tomaszowi Prządce, zaś miejsca 13 i 14 – Klaudii Bryzek i Karolowi Niecikowskiemu. Justyna zaczęła swoją karierę od gimnastyki artystycznej. Już w wieku 13 lat wyprowadziła się z domu, by móc rozwijać swoją pasję. Tomasz uwielbia taniec towarzyski, do tej pory brał udział w blisko 70 różnych turniejach i odnosił na nich znaczące sukces. Klaudia uwielbia jazz i balet, ostatnio pokochała jednak również hip-hop i pop. Znak rozpoznawczy Karola to burza loków. Zaczynał od break dance, dziś jest bardzo wszechstronnym tancerzem.

Jako pierwsi program opuścili Basia Derkowska i Błażej Górski. Basia zakochała się w tańcu od pierwszego wejrzenia, dziś nie wyobraża sobie bez niego życia. Błażej kipi energią, kiedyś trenował karate, dziś tańczy.