You Can Dance – Po Prostu Tańcz! - uczestnicy II edycji

 

W drugiej edycji 16 finalistów wybrano spośród 36 półfinalistów. Natalia Wojdak i Filip Wala opuścili program jako pierwsi. Przypadły im w udziale miejsca 15 i 16. Natalia to towarzyska dziewczyna, która uwielbia przebywać ze swoim chłopakiem i znajomymi. Najbardziej lubi taniec latynoamerykański. Filip to wulkan energii. Każdy jego występ był tego przejawem, co nie zawsze podobało się Augustinowi Eaguroli.

Po Natalii i Filipie odpadli Roksana Saniuk i Kamil Węsierski, zajmując tym samym miejsca 13 i 14. Taniec to największa pasja Roksany, pomiędzy kolejnymi treningami i występami znajduje jednak czas na studiowanie resocjalizacji. Kamil Santi ukończył niedawno szkołę baletową. Nie lubi mówić o sobie, ale jego występy mówią same za siebie.

W następnym odcinku program opuścili Katarzyna Kordzińska i Łukasz Słaniewski. To oni zajęli miejsca numer 11 i 12. Kasia to kolejna uczestniczka, która nie lubi mówić o sobie. Uważa, że taniec to rozmowa bez słów, dlatego znakomicie się w nim odnajduje. Jej występy są pełne ekspresji i pozytywnej energii. Łukasz to jeden z uczestników, którzy najpóźniej zaczęli tańczyć. Przygodę z tańcem rozpoczął dopiero w wieku 21 lat, wcześniej trenował sporty walki.

Miejsca 9 i 10 przypadły w udziale Żanecie Majcher i Patrykowi Różnieckiemu. To najmłodsza para w programie. Żaneta startuje w programie po raz drugi. Tragiczny wypadek zmienił jej życie i sprawił, że stała się silniejsza i pewna siebie. Patryk to bardzo wrażliwy chłopak. Taniec to dla niego sposób na wyrażanie swojej osobowości. Jak sam mówi jest ekstrawertykiem i po prostu ma taką potrzebę.

Po Żanecie i Patryku program opuścili Aneta Gąsiewicz i Kamil Guzy, zajmując miejsca 7 i 8. Aneta tańczy zawodowo od 7 roku życia. W 2007 roku brała udział w Mistrzostwach Świata dancehallu na Jamajce. Nic dziwnego, że to właśnie dancehall jest jej największą pasją. Kamil nie ma jednego ulubionego gatunku tańca. Uwielbia poznawać nowe style i doskonale się w nich czuje, o czym świadczą jego kolejne występy.

Miejsca 5 i 6 zajęli Justyna Białowąs i Gieorgij Puchalski. Justyna to piękna kobieta, która budzi zainteresowanie mężczyzn. Sama nie lubi jednak komplementów, woli gdy bardziej niż jej urodę docenia się jej taniec. Gieorgij również budził zainteresowanie płci przeciwnej, jest bożyszczem nastolatek. Uważa, że taniec to wyraz emocji, których nie da się wypowiedzieć słowami.

Czwarte, tak nielubiane przez wszystkich miejsce, zajęła Anna Radomska. Jej znak rozpoznawczy to szeroki uśmiech, uwielbia tańce latynoskie. Wielka trójka programu to Artur Cieciórski, Katarzyna Kubalska i Kryspin Hermański. Kryspin zajął trzecie miejsce. Oprócz tańca lubi jazdę na łyżwach, kino i gotowanie. Kasia przegrała w finale z Arturem. Delikatna, eteryczna, uwielbia taniec klasyczny i parapsychologię. Artur – zwycięzca programu. Jego taniec to połączenie gimnastyki i break dance. Połączenie na tyle udane, że zapewniło mu wygraną.