You Can Dance – Po Prostu Tańcz! - uczestnicy I edycji

 

Pierwsza edycja „You can dance” w polskiej telewizji rozpoczęła się 5 września 2007 roku. Jako pierwsi z programu odpadli Artur Frontczak i Magdalena Choroszy, zajmując miejsca 15 i 16.

Artur Frontczak to chłopak o drobnej budowie i urodzie cherubina. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 9 lat, jego domeną są taniec towarzyski i hip-hop. Razem z Arturem swoją karierę w programie zakończyła Magda Choroszy, której uczestnicy programu nadali ksywkę J.Lo. Magda zaczęła tańczyć w wieku 10 lat. Kiedy jej rówieśnicy bawili się na podwórku, ona ciężko trenowała. Sądząc po jej obecnych umiejętnościach, wyrzeczenia opłaciły się.

W kolejnym odcinku z programem pożegnali się Magdalena Góra i Zbigniew Karbowski, którym w udziale przypadły miejsca 13 i 14. Magda Góra jest niezwykle wrażliwa i inteligenta. Natura obdarzyła ją nie tylko talentem do tańca, ale i do śpiewu. Zbyszek Karbowski, pseudonim Zibi, również pasjonuje się i tańcem, i śpiewem. Zbyszek rapuje, nagrał ponad 100 utworów.

Po Magdzie i Zbyszku przyszedł czas na Agatę Bogońską i Mariusza Jasuwienasa. To oni zajęli miejsca 11 i 12. Agata również nie ogranicza się wyłącznie do tańca. Jej pasją jest showbiznes, marzy o tym, by poprowadzić jakiś program rozrywkowy albo wystąpić w filmie. Mariusz zaczął tańczyć dość późno, w wieku 18 lat. Jego znaki rozpoznawcze to szeroki uśmiech na twarzy i charakterystyczna bródka.

W kolejnym odcinku odpadli Ida Nowakowska i Błażej Ciszek, zajmując miejsca 9i 10. Ida to kobieta-kot. Jej pasją jest balet, ale doskonale sprawdza się również w innych dziedzinach tańca. Błażej również uczył się w szkole baletowej, jednak jego obecny styl tańca przypomina układy choreograficzne do musicali.

Miejsca 8 i 7 przypadły w udziale Marii Foryś i Piotrowi Gałczykowi. Maria zaczynała swoją przygodę z tańcem od baletu, dziś stworzyła swój i własny styl, który określa jako AFRO-ROOTS-RAGGA STYLE. Piotr Gałczyk nie ma problemu z określeniem swojej ulubionej dziedziny tańca - od zawsze fascynował się hip-hopem.

W następnym odcinku program opuścili Natalia Madejczyk i Rafał Kryla, zajmując miejsca 5 i 6. Natalia to sympatyczny rudzielec, sprawia wrażenie konkretnej kobiety. Rafał roni łzy na ekranie, ale trenuje też sztuki walki.

Ostatnią uczestniczką, która opuściła program przed wielkim finałem była Diana Staniszewska. Diana to istny wulkan energii, zarażała nią uczestników i ekipę.

Ostatecznie w finale programu wystąpili Anna Bosak, Rafał Kamiński i Maciej Gleba Florek, który został zwycięzcą programu. Anna zajęła 3 miejsce. Wywodzi się z artystycznej rodziny, nic dziwnego, że sama zajęła się tańcem. Rafał „Roofi” Kamiński, który zajął drugie miejsce, podbił serca wszystkich nastolatek. Na co dzień jest instruktorem tańca. Maciej, zwycięzca programu, wyróżniał się przede wszystkim odwagą. Jego skoki na ziemię z dużej wysokości przeszły do historii programu i zapewniły mu zwycięstwo.