Gwiazdy tańczą na lodzie

 

Gwiazdy tańczą na lodzie” to polska wersja brytyjskiego „Stars Dancing on Ice” - programu rozrywkowego, w którym znani aktorzy, piosenkarze itp., wraz z profesjonalnymi łyżwiarzami figurowymi, rywalizując o statuetkę diamentowej pary, tworzyli wspaniałe układy taneczne, przedstawiając je co piątek w TVP2, w transmitowanych na żywo odcinkach. Wyprodukowała go stacja BBC, tuż po sukcesie jaki odniósł „Taniec z gwiazdami”.

Podczas trzech edycji tego show, uczestników oceniało jury, w którym można było zobaczyć: Włodzimierza Szaranowicza, Dorotę Rabczewską, Tomasza Jacykowa, Renatę Aleksander, Marię Zuchowicz i Igora Kryszyłowicza. Wpływ na losy par mieli również telewidzowie, którzy mogli głosować dzwoniąc lub wysyłając SMS-y.

Program prowadzili Maciej Kurzajewski wraz z Tatianą Okupnik w pierwszej i drugiej edycji oraz Justyną Steczkowską w trzeciej edycji.

Zwycięzcami kolejnych edycji byli: Olga Borys wraz ze Sławomirem Borowieckim, Aleksandra Szwed z tym samym partnerem oraz Samuel Palmer z Agnieszką Dulej-Urbańską.

Dość ciekawa była aranżacja show, a każdy z odcinków miał swój przewodni temat. Mogliśmy podziwiać tańce wykonywane do przebojów z różnych okresów czy konkretnego artysty itp.

Program zasłynął również z kontrowersyjnych wypowiedzi uczestników i członków jury, a zwłaszcza Doroty „Dody” Rabczewskiej. Mimo to nie cieszył się on na tyle dużą oglądalnością, by pozostać na antenie na dłużej i po trzech edycjach został zdjęty.