9 edycja Tańca z Gwiazdami

 

IX
Zwyciężyła w tej serii para z nr 8 Dorota Gardias i Andriej Mosejcuk. Pogodynka z TVN była od początku murowaną kandydatką do wygrania i w odróżnieniu od swoich koleżanek, które występowały w poprzednich edycjach, bardzo dobrze tańczyła. Gardias brała udział w wielu konkursach piękności, a 1999 roku dostała się nawet do konkursu Miss Polonia.
2 miejsce uzyskała para nr 12 Bartek Kasprzykowski i Blanka Winiarska. Aktor ukończył wrocławską PWST i przez kilka lat występował w Teatrze J. Słowackiego w Krakowie. Popularność przyniósł mu serial „Magda M.”, a obecnie gra w serialu „Miłość nad rozlewiskiem”.
3 lokata to para z nr 5 Jay Delano i Kamila Kajak. Holenderski wokalista jest wykonawcą muzyki R’n’B. W Polsce prze występem w „Tańcu z Gwiazdami” znany z kilku piosenek.
4 miejsce zajęła para nr 10 Monika Richardson i Krzysztof Hulboj. Prezenterka telewizyjnej Dwójki szczyt popularności przeżyła, kiedy to została gospodynią chętnie oglądalnego programu „Europa da się lubić”. Niedawno po wystąpieniu w reklamie kawy w niezbyt miłej atmosferze rozstała się z Telewizją Publiczną.
5 miejsce to Anna Nowak-Ibisz i Cezary Olszewski, para nr 4. Pani Anna to druga, była już żona Krzysztofa Ibisza, ma z nim kilkuletniego syna Vincenta. Przez osiemnaście lat grała w niemieckiej telenoweli i to właśnie tam jest bardziej znana niż w Polsce. W kraju otrzymywała w tym czasie epizodyczne role w rodzimych serialach. Obecnie w stacji TVN Style prowadzi program „Socjeta”.
6 miejsce Paweł Nastula z partnerką Magdaleną Soszyńską, była to para nr 2. Nastula to Mistrz Olimpijski z Atlanty, dwukrotny Mistrz Świata i wielokrotny Europy i Polski w judo. Po zakończeniu kariery zaczął trenować mieszane sztuki wali. Na koncie ma 7 walk, z których 2 wygrał.
7 miejsce Wojciech Medyński i Izabela Janachowska, para nr 6. Medyński to aktor warszawskich teatrów po łódzkiej filmówce. Znany z seriali i teledysków, w których często się pokazuje. Wystąpił też w „Jak oni śpiewają”.
8 miejsce Francys Sudnicka i Łukasz Czarnecki, para z nr 7. Polsko-wenezuelska modelka reprezentował Polskę na wyborach Miss Świata w 2006 roku bez sukcesów.
9 miejsce aktor Marcin Chochlew i Janja Lesar, para z nr 11. Jest on absolwentem łódzkiej PWSFTviT, gra w serialu „Na Wspólnej” i brał udział w jednym z programów MTV.
10 Miejsce Dorota Deląg i Marcin Hakiel, para nr 3. Dorota, podobnie jak jej starszy brat Paweł, jest aktorką i skończyła wrocławską PWST. Obecnie jest współprowadzącą program w TVN „Miedzy kuchnią i salonem”.
11 miejsce Tomasz Sobczak i Kasia Krupa, para z nr 9. Sobczak to reżyser i aktor, znany głównie z ról w serialach. W telewizyjnym filmie o generale Sikorskim zagrał jedna z głównych ról.
12 miejsce Weronika Książkiewicz i Rafał Maserak, para nr 1. Aktorka wycofała się z programu nie zatańczywszy ani razu z powodu problemów ze zdrowiem. Jest absolwentka łódzkiej PWSFTviT i aktorką Teatru Nowego w Warszawie.