8 edycja Tańca z Gwiazdami

 

VIII
W tej odsłonie triumfowała Agata Kulesza, która mimo wielkiego dorobku teatralnego sławę zyskała dopiero dzięki występowi w programie „Taniec z gwiazdami”. Jej partnerem był lepiej od niej rozpoznawalny włoski tancerz Stefano Terrazzino, z którym bardzo się zaprzyjaźniła. Ich numer startowy to 4. Para nie miała sobie równych i po programie półfinałowym wiadomo było, że muszą wygrać.
2 miejsce wytańczyła Natalia Lesz i Łukasz Czernecki, para nr 8. Natalia to gwiazdka muzyki pop, która wydała jedną płytę. Od 2009 roku występuje w serialu „Tancerze”. Przez osiem lat chodziła do szkoły baletowej.
3 pozycja przypadła aktorce Marcie Żmudzie-Trzebiatowskiej i Adamowi Królowi, parze z nr 12. Byli oni murowanymi kandydatami do zwycięstwa choćby, dlatego, że Marta była w tym czasie bardzo popularna, a jej partnerem w tańcu był jej narzeczony.
4 miejsce zajął 9-krotny Mistrz Świata w windsurfingu i Anna Głogowska. Australijczyk, mino że tańczył fatalnie, a raczej nie tańczył wcale, zaszedł tak daleko, ponieważ cieszył się dużą sympatią widzów, również na ilość sms miała na pewno jego taneczna partnerka.
5 lokata wywalczona została przez Olega Sawkina i Katarzynę Krupę. Aktor pochodzący z Ukrainy występował w musicalu „Metro” i w serialu „Na Wspólnej”. Ich nr to 9.
6 miejsce Alan Andersz i Blanka Winiarska, para nr 1. Alan najbardziej znany jest z serialu „Na Wspólnej”.
7 miejsce Marek Włodarczyk i Kamila Kajak, para nr 11. Włodarczyk ukończył łódzką filmówkę. Przez wiele lat mieszkał w Niemczech, a przypomniał się polskim widzom dzięki roli komisarza Zawady w serialu „Kryminalni”.
8 miejsce Krzysztof „Diablo” Włodarczyk i Agnieszka Pomorska, para nr 5. Włodarczyk to Mistrz Świata w boksie zawodowym federacji WBC.
9 miejsce para nr 13 Sambor Czarnota i Magda Soszyńska. Czarnota jest po łódzkiej filmówce i występuje głównie w teatrach także w muzycznych. Zagrał w kilku filmach i serialach.
10 miejsce para nr 2 Ilona Felicjańska i Robert Kochanek. Ta była modelka pamiętana jest najbardziej z programu „Na każdy temat”. Prowadzi też Fundacje Niezapominajka. Ostatnie kilka miesięcy nie należą dla niej do najłatwiejszych, ponieważ po pijanemu spowodowała wypadek samochodowy i przyznała się, że walczy z alkoholizmem.
11 miejsce para nr 6 Katarzyna Walter i Krzysztof Hulboj. Aktorka jest po wrocławskiej PWST obecnie występuje w „Na Wspólnej”
12 miejsce Sylwia Gruchała i Rafał Maserak, para nr 14. Sylwia jest dwukrotną medalistką olimpijską, ma wiele medali z Mistrzostw Świata i Europy. Jest też zawodowym żołnierzem.
13 miejsce para Anna Popek i Cezary Olszewski, nr 10. Popek to prezenterka Telewizji Polskiej, obecnie prowadzi poranny program „Pytanie na śniadanie”. 14 miejsce przypadło Pawłowi Stasiakowi i Janji Lesar, parze nr 3. Stasiak to gwiazda muzyki Dance i pop lat osiemdziesiątych. Był frontmanem grupy Papa Dance. Po kilku latach nieobecności postanowił reaktywować grupę, która teraz nosi nazwę Papa D.