6 edycja Tańca z Gwiazdami

 

VI edycja
W tej edycji zwyciężyła para z nr 11 Anna Guzik i Łukasz Czarnecki. Guzik jest absolwentką wrocławskiej PWST i od kilku lat gra głównie w teatrze w Bielsku-Białej. Preferuje właśnie teatr, ale nie stroni od kina i seriali telewizyjnych. Miała także „swój” serial komediowy pt.: „Hela w opałach”. Widzom kinowym zapadła w pamięć epizodyczną rólką w filmie „Ciało”, gdzie pięknym „strzałem z główki” powala jednego z bohaterów.
2 miejsce przypadło Justynie Steczkowskiej, wokalistce, która w swoim telewizyjnym debiucie w programie „Szansa na sukces” powaliła konkurencję i jurorów na kolana. Jako jedyna z nielicznych naprawdę wykorzystała szansę, jaką dostała w programie, wygrała bez trudu opolskie Debiuty i stała się jedną z głównych wokalistek w Polsce. Pochodzi z bardzo licznej i muzykalnej rodziny. Justyna tańczyła ze Stefano Terrazzino, ich nr to 13.
3 miejsce zajął Mateusz Damięcki, ulubieniec Beaty Tyszkiewicz. Mateusz pochodzi z klanu aktorskiego, sam skończył PWST w Warszawie i od najmłodszych lat występuje przed kamerami. Związany jest z Teatrem Współczesnym, gra zarówno filmach, w których obsadzany jest w głównych rolach jak i w serialach TV. Ma również bogaty dorobek dubbingowy. Tańczył z Ewą Szabatin, para nr 4.
4 miejsce Rafał Bryndal i Magda Soszyńska, para nr 6. Bryndal jest dziennikarzem radiowym związanym z Radiem ZET, jest autorem tekstów kabaretowych i sitcomów.
5 miejsce Isis Gee i Żora Koroliow, para nr 5. Isis to wokalistka popowa polskiego pochodzenia urodzona w USA. W 2008 reprezentowała nasz kraj na Eurowizji zajmując 24 miejsce.
6 miejsce zajęli Jacek Kawalec i Blanka Winiarska, para nr 2. Kawalec to aktor znany wszystkim, jako prowadzący program „Randka w ciemno”, a obecnie można go oglądać w serialu „Ranczo”.
7 miejsce Daria Widawska i Robert Kochanek, para z nr 1. Widawska jest po warszawskiej PWST, gra głównie w serialach telewizyjnych. Najbardziej znana jest z serialu „Magda M”.
8 lokata to Krzysztof Bosak i Kamila Kajak, para nr 10. Bosak to były poseł, członek LPR i Młodzieży Wszechpolskiej.
9 miejsce zajęła gwiazda czeskiej piosenki Helena Vondrackowa z partnerem Milanem Placko, para nr 7. W czeskim „TzG” wygrała edycję, w której startowała, jednak dla polskich widzów jej umiejętności okazały się zbyt małe.
10 miejsce Adam Fidusiewicz i Alesya Surova, para nr 14. Studiuje na warszawskiej PWST, jako nastolatek zagrał rolę Stasia w nowej wersji „W pustyni i w puszczy”.
11 miejsce Halina Młynkowa i Robert Rowiński, para nr 3. Piosenkarka była przez kilka lat wokalistką „Brathanków”. Musiała wycofać się z programu z powodu kontuzji kręgosłupa.
12 miejsce Tomasz Kammel i Amy Bennett, para nr 8. Kammel to prezenter telewizyjny zaczynający w TVP1, prowadził „Randkę w ciemno”, a teraz program w Polsacie.
13 miejsce to kolejny polityk w tej edycji, Sandra Lewandowska była posłanka Samoobrony. Tańczyła z Michałem Skawiński, para nr 9.
14 miejsce Stachurski, czyli Jacek Łaszczok. Tańczył z Dominiką Kublik, para nr 12. Wokalista wycofał się z powodu kontuzji stopy.