5 edycja Tańca z Gwiazdami

 

V edycja
Zwycięzcą tej edycji został aktor Krzysztof Tyniec, który tańczył w parze z Blanką Kamila Kajak. Ich nr startowy to 8. Tyniec to absolwent warszawskiej PWST. Dzisiejszym trzydziestolatkom znany jako Pan Fasola z programu „Tik- Tak”. Przez wiele lat występował w kabarecie Olgi Lipińskej. Obecnie najczęściej podkłada głosy do bajek, jego głosem mówi Timon z „Timon i Pumba”, Goofy, Dżin z „Aladyna”.
2 miejsce zajął Iwan Komarenko i Blanka winiarska, para nr 3. Komarenko z pochodzenia jest Rosjaninem od lat mieszka w Polsce i ma polskie obywatelstwo. Był wokalistą zespołu „Iwan i Delfin”, obecnie występuje solo. Ich największy przebój to „Jej czarne oczy”. Dostał też niewielka rolę w serialu „M jak miłość”.
3 miejsce zajęli Katarzyna Tusk i Stefano Terrazzino, para nr 6. Kasia to córka obecnego premiera RP.
4 lokata przypadła Katarzynie Cerekwickiej i Żorze Korolowiowi, parze nr 1. Cerekwicka swoje pierwsze kroki stawiała w programie „Szansa na sukces”, gdzie brawurowo zaśpiewała piosenkę Ewy Bem, czym podbiła serca samej artystki jak i widzów. Przez kilka lat śpiewała w chórkach m. in. u Edyty Górniak. Wydała cztery płyty.
5 miejsce Bartosz Obuchowicz i Kinga Jurecka, para nr 5. Bartek nie jest dyplomowanym aktorem, debiutował w filmie „Cwał” Krzysztofa Zanussiego mając 13 lat. Za film „Stacja” dostał nagrodę specjalną na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Znany z roli Tomka Burskiego w serialu „Na dobre i na złe”. Jest też aktorem dubbingowym.
6 miejsce Omenaa Mensah i Rafał Maserak, para nr 7. Omenaa to pogodynka tvnowska. Razem ze swoją kilkuletnią córka Vanessą w stacji TVN Style prowadziła program kulinarny.
7 miejsce należy w tej edycji do Ewy Wachowicz, Miss Polonia z 1992 roku, III Wicemiss Świata oraz Miss Studentek 1993 roku. Pani Ewa była też rzeczniczką rządu Waldemara Pawlaka, znana z powiedzenia, że „premierowi się nie odmawia”. Od lat prowadzi firmę produkującą programy telewizyjne m.in. „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”. Sama w Polsacie prowadzi program „Ewa gotuje”. Występowała w programie „Tylko nas dwoje”. W „TzG” tańczyła z Markiem Fiksą, ich nr 4.
8 miejsce wywalczył Rafał Olbrychski razem z Ewą Szabatin, była to para z nr 10. Olbrychski to aktor wyróżniony w 1994 roku nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Jego zespół muzyczny „Reds” był dosyć popularny w latach dziewięćdziesiątych.
9 miejsce było udziałem Anny Samusionek i Łukasza Czarneckiego, pary nr 9. Samusionek to absolwentka PWST znana jest z ról drugoplanowych zarówno w filmach i serialach. Najgłośniej o niej było, gdy prowadziła batalię o prawa o opiekę nad córką po rozwodzie z mężem.
10 miejsce uzyskał Wojciech Majchrzak wraz z Magdą Soszyńską. Jest absolwentem wrocławskiej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego. Widzom kojarzyć się może dzięki roli w „Na Wspólnej”. Podkładał też głos do kilku bajek, można go usłyszeć w kilkudziesięciu odcinkach „Pokemonów”.