1 edycja Tańca z Gwiazdami

 

I edycja Tańca z Gwiazdami ruszyła 16 kwietnia 2005 roku, jej prowadzącymi byli Magda Mołek i Hubert Urbański.
1 miejsce zajął Oliwier Janiak tańczący w parze z Kamilą Kajak, a ich numer startowy to 8. Janiak to były model, obecne prezenter telewizyjny związany ze stacją TVN i redaktor naczelny miesięcznika „Male Man”. Prywatnie mąż również byłej modelki, Karoliny Malinowskiej. Para wzięła też udział w Finale Finałów „TzG” gdzie zajęli 5 miejsce. W telewizji prawie od 10 lat prowadzi cotygodniowy program „Co za tydzień”, gdzie przedstawia wydarzenia towarzysko-kulturalne. Często też jest gospodarzem różnego rodzaju gal. Prowadził z Magdą Mołek weekendowe „Dzień Dobry TVN”.
2 miejsce zajął Witold Paszt tańczący z Anną Głogowską. Ich nr startowy to 3. Paszt to wokalista legendarnego, pierwszego polskiego boysbandu „VOX”, w którym występował razem z Ryszardem Rynkowskim.
3 miejsce zajęła para nr 7 Andrzej Nejman i Magdalena Soszyńska. Nejman to aktor serialowy, znany głównie z roli Waldka w Złotopolskich. Ma za sobą epizod radiowy, był przez kilka lat związany z radiową Trójką. Od 2010 roku jest dyrektorem Teatru Kwadrat w Warszawie. W TzG był jedną z lepiej tańczących gwiazd jednak zbyt ostro był oceniany przez jury.
4 miejsce zajęła Katarzyna Skrzynecka, która tańczyła razem z Marcinem Hakielem, ich nr to 1. Skrzynecka to aktorka filmowa, serialowa i teatralna i piosenkarka, od II edycji Tańca z Gwiazdami jego współprowadząca. Debiutowała w musicalu „Metro” Janusza Józefowicza. W 1993 roku została uhonorowana nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego, którą przyznaje się młodym, dobrze zapowiadającym się aktorom. Brał dwa razy udział w Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie w 1990 roku zwyciężyła w Debiutach, a cztery lata później zajęła 3 miejsce w Premierach.
5 miejsce przypadło Annie Korcz i Robertowi Kochankowi, czyli parze nr 6. Korcz to aktorka zarówno filmowa jak i teatralna, od lat związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Od 2003 roku gra rolę Izabeli w TVN- owskim serialu „Na Wspólnej”.
6 miejsce zajęła dziennikarka i prezenterka serwisów sportowych TVN Klaudia Carlos. Jej partnerem tanecznym był Rafał Maserak, a ich nr startowy to 5.
7 miejsce zajęła Agnieszka Włodarczyk tańcząca w parze z Michałem Skawińskim. Ich nr to 4. Agnieszka to niezawodowa aktorka, która zaczynała swoją przygodę z dużym ekranem u boku Bogusława Lindy w 1997 roku w filmie sensacyjnym „Sara”. Potem grała lub gra do dziś w serialach telewizyjnych lub w komediach. Brała też udział w wielu programach rozrywkowych kilku stacji telewizyjnych.
8 miejsce w pierwszej edycji przypadło aktorowi Robertowi Kudelskiemu, który tańczył razem z Agnieszką Pomorską. Kudelski to przede wszystkim aktor teatralny, widzom TV znany z serialu „Na Wspólnej”. Jego pasją jest również śpiewanie, w programie Jak Oni śpiewają emitowanym w Polsacie zajął 3 miejsce.